آمریکا رئیس تشکیلات خودگردان را تهدید کرد

royaldownload علم و فناوریایرنا: سفیر آمریکا در تل آویو رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را به کنار گذاشتن از مذاکرات سازش در صورت خودداری وی از بازگشت به گفت و گو با رژیم صهیونیستی تهدید کرد.

به نقل از شبکه خبرگزاری فلسطینی معا، «دیوید فریدمن» گفت: اگر محمود عباس به مخالفت برای بازگشت به مذاکره با اسرائیل ادامه دهد به طور حتم دنبال طرف دیگری برای مذاکره خواهیم بود.

سفیر آمریکا در گفت و گو با کانال 10 تلویزیون اسرائیل با اشاره به سخنان «ابومازن» که فریدمن را «توله سگ» خطاب کرده بود، گفت که این اظهارات تاثیری بر او نداشته است.

محمود عباس 24 دی ماه 96 در واکنش به تصمیم رئیس جمهوری آمریکا، این اقدام را به منزله پایان قرارداد سال 1993 اسلو (1372) خواند و گفته بود: طرح آمریکایی برای پیشبرد مذاکرات سازش که ترامپ آن را «معامله قرن» خوانده «سیلی قرن» به فلسطینیان است.

این اظهارات خشم مقام های واشنگتن را برانگیخت، به گونه ای که «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با ابراز خشم از اظهارات رئیس تشکیلات خودگردان مدعی شد، عباس به رئیس جمهوری آمریکا اهانت کرده و میانجیگری واشنگتن در روند صلح میان اسرائیل و فلسطینی ها را نپذیرفته است.

از زمان اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیست ها، همواره کنفرانس هایی به نام و بهانه صلح برای حل وفصل این اختلاف ها صورت گرفته، مذاکراتی که تقریبا تمامی آنها تاکنون بی نتیجه بوده و تاثیر چندانی در آرامش ساکنان این منطقه نداشته است.

آخرین دور مذاکرات میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی در آوریل 2014 میلادی به علت مخالفت این رژیم با توقف شهرک سازی و آزادی اسیران قدیمی فلسطین متوقف شد.

شاید دوست داشته باشید:

گوگل یک گوشی میان رده عرضه می‌کند

خبرگزاری مهر: گوشی پیکسل ۳ به دلیل دوربین خوب و نرم افزارش مشهور شده است. اکنون شواهد جدید نشان می […]

حذف تامبلر از اپ‌استور به دلیل محتوای نامناسب

خبرآنلاین: اپل اپلیکیشن میکروبلاگ تامبلر/ Tumblr را از اپ استور حذف کرد. این حذف به دلیل وجود محتوای نامناسب در […]

تاثیر ضدحساسیت مکیدن پستانک نوزاد توسط مادر

خبرگزاری مهر: پژوهشگران با ۱۲۸ مادر نوزادان بالای ۱۸ ماه در چند نوبت گفتگو کرده‌اند و از میان مادرانی که […]