ابراز عشق به سینمای فاسد عصر پهلوی!

royaldownload علم و فناوریوب سایت اصولگرای مشرق نیوز نوشت: نمایش یک فیلم مستند در ستایش از سینمای عصر پهلوی و فرهنگ فاسد رایج در خیابان لاله‌زار در آن دوران از سیمای جمهوری اسلامی موجب تعجب شد.

 مستند «خاطرات سینما» می‌کوشد طی گفت وگوهایی با عشاق سینما و هنروران و عوامل فنی سینما، جلوه‌ای از شکوه نداشته سینمای قبل از انقلاب را در جغرافیای خیابان منوچهری و ارباب جمشید به مخاطب مخابره کند. فیلم با غلام ژاپنی و چیچو از هنروران معروف سینما آغاز می‌شود که به عشق دیدن هنرپیشه‌های آن زمان فروزان، نصرت‌اله وحدت، بهروز وثوقی، فردین و هنرپیشه‌های فیلمفارسی در خیابان ارباب جمشید و منوچهری، در دفاتر مستقر در این دو خیابان حاضر حضور مستمر دارند.

قبل از انقلاب بسیاری از استودیوهای تولید فیلمفارسی در این دو خیابان مستقر بودند. مستند «خاطرات سینما» فیلمفارسی‌چی‌های قبل از انقلاب و عوامل مرتبط با آن را بسیار باشکوه نمایش می‌دهد. مصاحبه شوندگان دو خیابانی که اغلب استودیوها و دفاتر سینمایی قبل از انقلاب در دو خیابان منوچهری و ارباب جمشید بودند را به شکل عجیبی ستایش می‌کنند و اغلب آنها از عشق به سینمای قبل از انقلاب می‌گویند.

شاید دوست داشته باشید:

به دقت تحولات سوریه را زیر نظر داریم

خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، شی جینپینگ رئیس جمهور چین در گفتگوی تلفنی با ترزا می نخست وزیر انگلیس […]

زلزله امروز مشکلی برای نیروگاه بوشهر ایجاد نکرده

میزان: سید کمال‌الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان  با اشاره به جزئیات زلزله امروز بوشهر گفت: زلزله حدود ساعت […]

حملات کیهان به جعفر پناهی همچنان ادامه دارد

روزنامه اصولگرای کیهان نوشت: «فردی (جعفر پناهی) که حکم قطعی قضایی دارد، به سهولت می‌تواند آن را نادیده گرفته و […]