ابراز عشق به سینمای فاسد عصر پهلوی!

royaldownload علم و فناوریوب سایت اصولگرای مشرق نیوز نوشت: نمایش یک فیلم مستند در ستایش از سینمای عصر پهلوی و فرهنگ فاسد رایج در خیابان لاله‌زار در آن دوران از سیمای جمهوری اسلامی موجب تعجب شد.

 مستند «خاطرات سینما» می‌کوشد طی گفت وگوهایی با عشاق سینما و هنروران و عوامل فنی سینما، جلوه‌ای از شکوه نداشته سینمای قبل از انقلاب را در جغرافیای خیابان منوچهری و ارباب جمشید به مخاطب مخابره کند. فیلم با غلام ژاپنی و چیچو از هنروران معروف سینما آغاز می‌شود که به عشق دیدن هنرپیشه‌های آن زمان فروزان، نصرت‌اله وحدت، بهروز وثوقی، فردین و هنرپیشه‌های فیلمفارسی در خیابان ارباب جمشید و منوچهری، در دفاتر مستقر در این دو خیابان حاضر حضور مستمر دارند.

قبل از انقلاب بسیاری از استودیوهای تولید فیلمفارسی در این دو خیابان مستقر بودند. مستند «خاطرات سینما» فیلمفارسی‌چی‌های قبل از انقلاب و عوامل مرتبط با آن را بسیار باشکوه نمایش می‌دهد. مصاحبه شوندگان دو خیابانی که اغلب استودیوها و دفاتر سینمایی قبل از انقلاب در دو خیابان منوچهری و ارباب جمشید بودند را به شکل عجیبی ستایش می‌کنند و اغلب آنها از عشق به سینمای قبل از انقلاب می‌گویند.

شاید دوست داشته باشید:

این ربات، همنشین حیوان خانگی شماست

خبرگزاری ایسنا: اگر شما صاحب یک حیوان خانگی هستید که در تمام طول روز در خانه تنها است، ممکن است […]

اسکلت پوشیدنی مبتنی بر پارچه

خبرگزاری ایسنا: “اسکلت‌های پوشیدنی”(Exosuits) اساسا ربات‌هایی هستند که کاربران می‌توانند به راحتی آنها را بپوشند اما نکته این است که […]

۵ عامل ابتلا به بیماری قلبی قبل از ۵۰ سالگی

خبرگزاری مهر: بیماری قلبی علت اصلی مرگ در جهان بوده که معمولا در جمعیت مسن و پیر دیده می شود. […]