احراز هویت موزیلا فایرفاکس دومرحله‌ای شد

royaldownload علم و فناوری


خبرگزاری ایسنا: موزیلا اعلام کرده که برنامه احراز هویت دو مرحله‌ای برای همه حساب‌های فایرفاکسی که بدون پشتیبانی از کدهای مبتنی بر SMS هستند، طراحی شده است.

 این ویژگی برای سه برنامه احراز هویت تلفن همراه طراحی شده است: Google Authenticator، Duo Mobile وAuthy-Factor Authentication که البته مشخص نیست این ویژگی برای کار با برنامه‌های دیگر گسترش خواهد یافت.

احراز هویت موزیلا فایرفاکس دومرحله‌ای شد

این ویژگی جدید به احتمال زیاد از کدهای مبتنی بر SMS پشتیبانی نمی‌کند، زیرا مجرمان قادر به بهره‌برداری از نقاط ضعف شناخته شده در شبکه تلفن همراه SS7 برای ردیابی پیام های متنی هستند.

بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، فایرفاکس در یک پست وبلاگ اخیر گفته است:”احراز هویت دو مرحله‌ای امنیت بیشتری را به وجود می‌آورد، مخصوصا اگر رمز عبور شما به سرقت برده شود، زیرا ورود به حساب کاربری را سخت‌تر می‌کند.

کاربران برای فعال کردن ویژگی‌های جدید نیاز خواهند داشت که ابتدا یکی از برنامه‌های احراز هویت را دانلود کنند و سپس در مسیر مرورگر فایرفاکس آن‌ها را دنبال کرده تا این ویژگی فعال شود و پس از آن کاربر هنگام تلاش برای وارد شدن به حساب کاربری فایرفاکس خود نیاز دارد که یک رمزی را در برنامه احراز هویت موبایلی خود ایجاد کرده و پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شود.

شاید دوست داشته باشید:

ساخت رگ‌های خونی مصنوعی با چاپ سه‌بعدی

خبرگزاری فارس: مهندسان دانشگاه «کلرادو بولدور» برای تقلید از هندسه پیچیده رگ‌های خونی، با استفاده از چاپ سه بعدی روشی […]

ضوابط حاکم بر اینترنت اشیاء تصویب شد

پایگاه اطّلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری: جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر امروز(دوشنبه ۳۰ مهرماه) به ریاست حسن روحانی، رئیس‌ جمهور تشکیل شد. […]

یک صورت فلکی جدید «گودزیلا» نام گرفت

خبرگزاری مهر: زمانی که فیلم های سینمایی با موضوع هیولای تخیلی بزرگی به نام گودزیلا در جهان ساخته می شد […]