تبعیض نژادی به روبات‌ها نیز رسید

royaldownload علم و فناوری


انتخاب: بعد از نژادپرستی و تبعیض نژادی بین سفیدپوستان و رنگین‌پوستان، این بار نوبت به روبات‌ها رسیده تا آنها نیز قربانی این طرز تفکر انسان‌ها شوند. 

تبعیض نژادی به روبات ها نیز رسید

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد هنگامی که از کاربر خواسته می‌شود روبات تهدید‌کننده‌تر را انتخاب کند، سریع‌تر به روبات‌های رنگین‌پوست واکنش نشان می‌دهد.

محققان در جریان این پژوهش، عکس‌های افرادی از نژادهای مختلف را جمع‌آوری و رنگ پوست روبات‌ها را بر اساس این نژادها رنگ آمیزی کردند، سپس بر واژه تیراندازی تأکید کردند و گفتند اگر هر یک از این روبات‌ها اسلحه داشته باشند، به‌ نظرشان کدام روبات شلیک‌کننده و به‌عبارتی قاتل خواهد بود. سپس این آزمون با تصاویر انسان‌هایی از نژادهای مختلف تکرار شد.

این تحقیق نشان داد که شرکت‌کنندگان معتقدند یک انسان دورگه یا رنگین‌پوست و البته یک روبات تیره رنگ سریع‌تر شلیک خواهد کرد. این نتایج پیامدهای ناگواری برای آینده دارد. بسیاری از روبات‌هایی که در جهان امروز وجود دارند، سفید هستند و این نشان می‌دهد حتی سازندگان روبات‌ها نیز با تعصب به ماجرا نگاه می‌کنند.

با توجه به اینکه در آینده بخش عمده‌ای از خدمات در جهان توسط روبات‌ها ارائه می‌شود، داشتن روبات‌های عمدتاً سفید در این مشاغل می‌تواند نژادپرستی را تقویت کرده و تعصب را افزایش دهد.

شاید دوست داشته باشید:

گوگل یک گوشی میان رده عرضه می‌کند

خبرگزاری مهر: گوشی پیکسل ۳ به دلیل دوربین خوب و نرم افزارش مشهور شده است. اکنون شواهد جدید نشان می […]

حذف تامبلر از اپ‌استور به دلیل محتوای نامناسب

خبرآنلاین: اپل اپلیکیشن میکروبلاگ تامبلر/ Tumblr را از اپ استور حذف کرد. این حذف به دلیل وجود محتوای نامناسب در […]

تاثیر ضدحساسیت مکیدن پستانک نوزاد توسط مادر

خبرگزاری مهر: پژوهشگران با ۱۲۸ مادر نوزادان بالای ۱۸ ماه در چند نوبت گفتگو کرده‌اند و از میان مادرانی که […]