تلاش کردستان برای جذب گردشگران ایرانی و عرب

royaldownload علم و فناوریخبرگزاری ایرنا: مدیرکل گردشگری اقلیم کردستان عراق با ابراز خوشحالی نسبت به افزایش ورود گردشگران ایرانی به اقلیم اعلام کرد آنها در تلاش برای جذب 2 میلیون و 500 هزار گردشگر در سال جدید از کشورهای همسایه و عربی هستند.

 «مولوی جبار» مدیرکل گردشگری در اقلیم کردستان عراق با اعلام این مطلب به رسانه ها گفت: یک روز مانده به آغاز عید نوروز بیش از 76 هزار گردشگر وارد اقلیم شدند که عمدتا از جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی افزود: آنچه برای ما جای بسی خوشحالی است این است که بر حجم گردشگرانی که از ایران وارد کردستان عراق می شوند افزوده می شود و تلاش ما افزایش این میزان از گردشگر از جمهوری اسلامی ایران می باشد.
مدیرکل گردشگری در اقلیم کردستان عراق گفت تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست تا گردشگران نه تنها از کشورهای همسایه بلکه از کشورهای عربی و جهان به این منطقه سفر کنند.

به گفته این مقام کرد عراقی بازگشایی فرودگاهها و مرزها سبب خواهد شد آنها بتوانند به این هدف دست یابند.

اخیرا دولت اقلیم کردستان عراق برای جذب گردشگران ایرانی اقدام به حذف هزینه ورودی ویزا به کردستان عراق به مدت 13 روز نمود تا گردشگران ایرانی بدون پرداخت هزینه های دریافت ویزا بتوانند وارد کردستان عراق شوند.

گزارش خبرنگار ایرنا از اربیل حاکی است دروازه های مرزی باشماق، پرویزخان و تمرچین در روزهای گذشته شاهد ورود تعداد زیادی از هموطنان به کردستان عراق بود.

شاید دوست داشته باشید:

ساخت رگ‌های خونی مصنوعی با چاپ سه‌بعدی

خبرگزاری فارس: مهندسان دانشگاه «کلرادو بولدور» برای تقلید از هندسه پیچیده رگ‌های خونی، با استفاده از چاپ سه بعدی روشی […]

ضوابط حاکم بر اینترنت اشیاء تصویب شد

پایگاه اطّلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری: جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر امروز(دوشنبه ۳۰ مهرماه) به ریاست حسن روحانی، رئیس‌ جمهور تشکیل شد. […]

یک صورت فلکی جدید «گودزیلا» نام گرفت

خبرگزاری مهر: زمانی که فیلم های سینمایی با موضوع هیولای تخیلی بزرگی به نام گودزیلا در جهان ساخته می شد […]