توانمندی افراد متخصص به کمک کالای ایرانی و ایران ساخت می‌آید

royaldownload علم و فناوری


رویال دانلود: وزیرعلوم تحقیقات و فناوری گفت: توانمندی افراد متخصص به کمک کالای ایرانی و ایران ساخت ‌می‌آید.

ستاد خبری دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری “ایران ساخت” گزارش داد؛  منصور غلامی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر استفاده از ظرفيت و توانمندی دانشگاهیان در ارتقاي سطح تولید ملی و طراحي و ساخت كالاهاي باكيفيت داخلي اظهار کرد: دانشجویان و دانشگاهیان از سرمایه های این کشور هستند که از توانمندی و استعداد آنها باید برای حل مشکلات بهره ببریم.

توانمندی افراد متخصص به کمک کالای ایرانی و ایران ساخت می‌آید

این افراد با تولید دانش و خلاقیت می توانند نقش مهمی در تولید کالای با کیفیت و ایران ساخت داشته باشند. تنها باید به آنها اعتماد کنیم و مسیر را برای حرکت آنها هموار کرد.

غلامی با بیان اینکه همکاری و تعامل میان بخش تولید و صنعت بامراکز علمی و دانشگاهی باید افزایش پیدا کند ادامه داد: چرا که استفاده از توان متخصصان و دانش روز باعث ارتقاء کیفیت کالای ایرانی و به دنبال آن افزایش تقاضای مردم برای خرید کالای مورد نظر می شود.

اتفاقی که همه به دنبال آن هستیم و آن اقبال مصرف کننده ایرانی به سوی کالای داخلی است. در این صورت اتفاق دیگری نیز رخ می دهد و آن افزایش توان کالای ایرانی برای رقابت با محصولات سایر کشورها است.

به گفته وی، وزارت علوم اقدامات مختلفی همچون تقویت بخش تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی برای حمایت از تولیدات ساخت داخل را در برنامه دارد و اقدامات عملی نیز در سطح دانشگاه ها برای این موضوع شروع شده است.

وزیرعلوم تحقیقات و فناوری با اشاره به ایجاد حس مسئولیت پذیری در جامعه و لزوم ايجاد اعتماد و باور ميان مردم در خصوص ضرورت هاي استفاده از كالاهاي داخلي، تصريح كرد: حمایت از تولید کننده ایرانی یک تعهد برای همه مردم و در راستای تامین استقلال و حفظ منافع ملی است. اگر مردم بدانند خرید کالای ایرانی سرنوشت و آینده آنها و فرزندانشان را تعیین می کند اقبال بیشتری نشان می دهند.

وي همچنین بیان كرد:‌ البته در مقابل صنايع مختلف توليدي كشور نيز بايد با همكاري تنگاتنگ با دانشگاه ها و بهره گيري از راهكارهاي نوين و روزآمد علمي به ارتقاي كيفيت محصولات همت گمارند و كالاهايي را توليد و روانه بازار سازد كه از توان رقابت با محصولات مشابه خارجي برخوردار باشد.

غلامی با شاره به برگزاری جشنواره ملی، فرهنگی و هنری “ایران ساخت” بیان کرد: فرهنگ استفاده از کالای ایرانی باید بین مردم شکل بگیرد و نیاز است از تمام توان برای این مسئله استفاده کنیم. رسانه ها، تولیدکنندگان، مردم، دولت همه دست به دست هم دهیم تا اقدامی غرور آفرین برای کشور رقم بزنیم. بنابراین توجه به بحث فرهنگسازی و حمایت از آن موضوع مهمی است تا همگان نسبت به اهمیت مسئله آگاهی پیدا کنند.

دومین جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات.

هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار و بخش دانش آموزی به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» در دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود. آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره «ایران ساخت»، 15 آبان ماه1397 است.

شاید دوست داشته باشید:

قدیمی‌ترین فسیل‌های زمین فقط سنگ هستند

خبرگزاری مهر: تحقیقی جدید نشان می دهد سنگ هایی که به عنوان قدیمی ترین فسیل های روی زمین شناخته شده […]

«حالت سگ» در خودروهای جدید تسلا

خبرگزاری مهر: خودروهای تسلا دارای ویژگی هستند که اجازه نمی دهد فضای داخلی آن بیش از اندازه گرم شود. اما […]

عملیاتی شدن ایده‌های جذاب برای آب گرفتن از هوا

خبرگزاری فارس: با گرمایش فزاینده کره زمین و تخریب محیط زیست، منابع آبی بشر نیز رو به کاهش است و […]