جان سخت‌ترین حافظه اس اس دی عرضه شد

royaldownload علم و فناوری


خبرگزاری مهر: یک شرکت تجاری حافظه اس اس دی جان سختی عرضه کرده که وزن کمی دارد، کم سروصدا است و در برابر شوک وضربات شدید هم مقاوم است.

جان سخت‌ترین حافظه اس اس دی عرضه شد

این حافظه در مقایسه با حافظه های معمولی یا اچ دی دی عمر بیشتری دارد و بادوام تر است. شرکت ای دیتا این حافظه را برای استفاده کسانی طراحی کرده که قصد دارند هاردهای خارجی یا اکسترنال خود را به طور مداوم با خود به سفر ببرند و نگرانی از بابت ضربه دیدن یا شکستن آن نداشته باشند.

در هارد اس اس دی SD۷۰۰ از فناوری تازه ای موسوم به ۳D NAND یا stacked TLC Flashاستفاده شده که موجب می شود سرعت انتقال داده ها افزایش یابد، ظرفیت استفاده از فضای هارد دیسک برای ذخیره سازی اطلاعات بیشتر شود و میزان مصرف باتری رایانه برای روشن نگهداشتن حافظه اس اس دی کاهش یابد.

این هارد دیسک در برابر نفوذ گرد وخاک هم کاملا مقاوم است و می تواند به مدت ۶۰ دقیقه در عمق حداکثر ۱.۵ متری آب باقی بماند؛ بدون آنکه آسیبی به آن برسد. هارد یادشده به طور مستقیم به گوشی، تبلت، نوت بوک، رایانه های شخصی و غیره قابل اتصال است. قیمت این هارد تنها ۱۴۰ دلار است.

شاید دوست داشته باشید:

ضوابط حاکم بر اینترنت اشیاء تصویب شد

پایگاه اطّلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری: جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر امروز(دوشنبه ۳۰ مهرماه) به ریاست حسن روحانی، رئیس‌ جمهور تشکیل شد. […]

یک صورت فلکی جدید «گودزیلا» نام گرفت

خبرگزاری مهر: زمانی که فیلم های سینمایی با موضوع هیولای تخیلی بزرگی به نام گودزیلا در جهان ساخته می شد […]

تا ۵ سال آتی هر شهروند ژاپنی یک روبات دارد

پایگاه خبری انتخاب: گروهی از پژوهشگران ژاپنی که در موسسه “یک روبات برای هر نفر” کار می کنند مدعی شده […]