حمله هکر‌های روس به سیستم توزیع برق آمریکا

royaldownload علم و فناوری


پایگاه خبری انتخاب : به نقل از ایندیپندنت، نفوذ هکرها به سیستم برق ایالات متحده، احتمالاً باعث قطعی برق در برخی مناطق شده است و مقامات فدرال این موضوع را نیز تایید کرده اند.

درواقع گروهی از هکرها که برای روسیه کار می کنند، موفق شده اند کنترل برق ایالات متحده را طی سال گذشته در اختیار گرفته و باعث قطعی برق در برخی مناطق شوند.

این هکرها بخشی از گروه معروف هکری موسوم به “Dragonfly” هستند و موفق شده اند،ضمن در اختیار گرفتن سیستم کنترل برق شرکت های برق آمریکا اختلالاتی را بوجود آورند.

مقامات ایالات متحده معتقدند که هزاران نفر قربانی این هک شده اند.

جاناتان هومر مسئول سیستم اطلاعات داده های DHS در این خصوص می گوید: “آنها به مرحله ای رسیده بودند که می توانستند قطعی برق سراسری را نیز انجام دهند.”

جالب است بدانید انتشار این گزارش باعث افزایش تنش های بین روسیه و آمریکا در زمینه امنیت سایبری شده است. اوایل ماه جاری ۱۲ هکر روسی به جرم دستکاری در انتخابات آمریکا شناسایی و معرفی شدند.

اما روش کار این هکرها چگونه بود؟ هکرها با مسموم سازی سایت های مورد نظر شرکت های تولید کننده انرژی باعث می شدند تا آنها به دام بیفتند و اطلاعات لازم را از این طریق سرقت می کردند و در مرحله بعدی ضمن ورود به اینترنت داخلی شرکت ها شروع به دست کاری و ایجاد اختلال در فعالیت صنعتی سیستم می کردند.سازمان امنیت ملی هنوز موفق به شناسایی هکرها نشده است.

شاید دوست داشته باشید:

ساخت رگ‌های خونی مصنوعی با چاپ سه‌بعدی

خبرگزاری فارس: مهندسان دانشگاه «کلرادو بولدور» برای تقلید از هندسه پیچیده رگ‌های خونی، با استفاده از چاپ سه بعدی روشی […]

ضوابط حاکم بر اینترنت اشیاء تصویب شد

پایگاه اطّلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری: جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر امروز(دوشنبه ۳۰ مهرماه) به ریاست حسن روحانی، رئیس‌ جمهور تشکیل شد. […]

یک صورت فلکی جدید «گودزیلا» نام گرفت

خبرگزاری مهر: زمانی که فیلم های سینمایی با موضوع هیولای تخیلی بزرگی به نام گودزیلا در جهان ساخته می شد […]