دستبندی که حشرات را از کاربر دور می‌کند

royaldownload علم و فناوری


خبرگزاری مهر: به تازگی دستبندی ساخته شده که با انتشار امواج الکترومغناطیس حشرات را از کاربر خود دور می کند. این دستبند Nopixgo Mosquito Bite Protection نام دارد وکرت استال آن را اختراع کرده است.

به گفته این مهندس الکترونیک، دستبند مذکور امواج ضعیف الکترومغناطیسی را منتشر می کند که در حقیقت تخلیه شارژ بارهای مثبت و منفی اتمسفری هستند. این تخلیه شارژ در حالت طبیعی هنگام نزدیک شدن تندبادها اتفاق می افتد.

دستبندی که حشرات را از کاربر دور می‌کند

بنابراین پشه ها با ردیابی این امواج احساس می کنند تندبادی در حال وقوع است. این امر سبب می شود آنها به جای نیش زدن افراد به دنبال پناهگاهی برای فرار از بادهای شدید و باران باشند.

امواج الکترومغناطیس برای حیوانات و انسان بی ضرر هستند زیرا قدرت آنها یک صدم سیگنال موبایل است. همچنین آنها می توانند از نزدیک شدن حشرات تا شعاع دو متر بدن انسان جلوگیری کنند و به این ترتیب احتمال نیش زدن حشرات ۵۰ درصد کمتر می شود.

نسخه های آتی این گجت احتمالا سیگنال های الکترومغناطیس خاصی تولید می کنندکه قابلیت دور کردن گونه های پشه های مختلف را دارند.

این دستبند از یک نوع پلاستیک محافظ پوست بدن انسان ساخته شده که نسبت به آب مقاوم است و همچنین باتری آن با یک ساعت شارژ، یک هفته کار می کند.

شاید دوست داشته باشید:

خبر حمله چینی‌ها به اپل را پاک کنید!

خبرگزاری ایسنا: کمتر از یک ماه پیش بود که بلومبرگ در گزارشی مفصل از حمله هکرهای چینی به سرورهای دو […]

قدیمی‌ترین فسیل‌های زمین فقط سنگ هستند

خبرگزاری مهر: تحقیقی جدید نشان می دهد سنگ هایی که به عنوان قدیمی ترین فسیل های روی زمین شناخته شده […]

«حالت سگ» در خودروهای جدید تسلا

خبرگزاری مهر: خودروهای تسلا دارای ویژگی هستند که اجازه نمی دهد فضای داخلی آن بیش از اندازه گرم شود. اما […]