دسکتاپ هنوز نمرده است

royaldownload علم و فناوری


خبرآنلاین: علی‌رغم توزیع نوت‌بوک‌های انعطاف‌پذیر و تبلت‌های پریمیوم به بازار، پیش‌بینی در مورد مرگ «پی سی دسکتاپ» محقق نشده است و با یک نگاه به دور و اطراف خود در اداره متوجه می‌شوید که همچنان زنده‌اند.

بر اساس گزارش‌های موجود هنوز 68 درصد از بیزینس‌ها اولویت اول خود را استفاده از پی سی دسکتاپ در اداره‌ها می‌دانند درحالی‌که 29 درصد نوت‌بوک را ترجیح داد و تنها یک درصد از تبلت به‌عنوان ابزار اصلی در ادارات خود استفاده می‌کنند.

همچنین سه‌چهارم از سازمان‌ها در یک نظرسنجی اعلام کردند که از تلفن به‌عنوان وسیله اصلی استفاده می‌کنند و تنها 16 درصد اعلام کردند که موبایل وسیله اول در اداره محسوب می‌شود.

از سوی دیگر شانس زنده ماندن پی سی دسکتاپ همچنان موج می‌زند چراکه گفته می‌شود 70 درصد کمپانی‌ها برای 5 سال آینده همچنان از سیستم‌های قدیمی خود استفاده خواهند کرد و 24 درصد نیز عنوان کرده‌اند از پی‌سی‌های اداری تا 7 سال آینده استفاده خواهند کرد. همچنین نیمی از کمپانی‌ها اعلام کرده‌اند تا 5 سال آینده لپ‌تاپ خود را عوض نخواهند کرد و 8 درصد نیز این رقم را تا 7 سال ذکر کردند.

کمپانی‌هایی هم که از گوشی هوشمند و تبلت استفاده می‌کنند نیز با اعلام عمر کوتاه برای محصول مورداستفاده اعلام کردند که بین 2 تا 4 سال آینده ابزار خود را عوض خواهند کرد.

بنابراین برای کمپانی‌ها و بیزینس‌ها اولویت استفاده طولانی‌مدت از سیستم با صرف هزینه کمتر است و 84 درصد از مدیران آی تی می‌گویند خرابی سخت‌افزار عامل تعویض خواهد بود. 74 درصد کاهش عملکرد و پرفورمنس و 59 درصد نیز خرابی فیزیکی را دلیلی برای تعویض اعلام کردند.

تنها 29 درصد نیز گفته‌اند به دلیل تغییر سیاست‌ها و استراتژی‌ها مجبور به تغییر سخت‌افزار داخل کمپانی هستند و 26 درصد نیز اتمام گارانتی را دلیلی برای تعویض ذکر کرده‌اند.

شاید دوست داشته باشید:

خودروی زرهی «طوفان» رونمایی شد

خبرگزاری تسنیم: خط تولید و رونمائی از خودرو زرهی ضدمین و ضدکمین طوفان ساخت سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و […]

تصمیم جدید توییتر درباره فالوور‌ها

خبرگزاری ایسنا: در مدت‌های اخیر که شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر، فیس‌بوک و گوگل به شدت تحت فشارهای شدیدی از سوی […]

تلویزیون زیاد نگاه کنید جوانمرگ می‌شوید!

خبرگزاری ایسنا: پژوهشگران “دانشگاه گلاسگو “(University of Glasgow) اسکاتلند در مطالعه اخیرشان دریافته‌اند افرادی که روزانه بیش از ۲ ساعت […]