سایت زرین پال هک شد

royaldownload علم و فناوری


دیجیاتو: دقایقی پیش سایت زرین پال که واسط پرداخت آنلاین بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی کشور به منظور تراکنش‌های مالی بود هک شد و هکر این مجموعه اعلام کرد که دیتای این سایت را به فروش خواهد رساند.

موضوعی که نگرانی بسیاری از افرادی که در این سایت ثبت نام کرده بودند را در پی داشته تا مبادا اطلاعات شخصی از قبیل تصویر کارت ملی و شناسنامه و حتی اطلاعات بانکی‌شان لو برود.

هرچند فعلا سایت به طور کلی از دسترس خارج شده و مشخص نیست که این عدم دسترسی اقدام اولیه خود زرین پال به منظور مساله امنیتی بوده و یا نشات از هجوم کاربران نگران از شنیدن این خبر رخ داده است. درهر حال خود مجموعه زرین پال ادعا می‌کند که اطلاعاتی از این سایت لو نرفته است.

سایت زرین پال هک شد

مدیران این مجموعه در واکنشی فوری در طی توییتی اعلام کرده‌اند که فعلا دیتابیس این مجموعه به سرقت نرفته است:

«فردی با سواستفاده از باگی که در یکی از روترهای میکروتیک پیدا کرده موفق به بارگذاری یک سایت روی سرور دیگری شده است. لازم به ذکر است که هیچ دسترسی به داده‌های زرین پال وجود ندارد و این مشکل تا چند دقیقه دیگر برطرف خواهد شد.»

سایت زرین پال هک شد

«محسن رجبی» کارشناس حوزه فناوری اطلاعات در گفتگوی کوتاه خود با دیجیاتو اعلام داشته که اما اگر اطلاعات به سرقت رفته باشه عواقب ناگواری در پی خواهد داشت چرا که اطلاعات شخصی و بانکی افراد در این سایت‌ها وجود دارد:

«مثلا سایت‌هایی که به خرید و فروش ارز مجازی مبادرت می‌ورزند نیاز به یک تاییدیه هویت کارت ملی و کارت بانکی دارند که الان این تصاویر در دیتابیس سایت‌هایی چون زرین پال وجود دارد و این یکی از حوادثی است که می‌تواند رخ بدهد.

زرین پال یکی از درگاه‌های معروف کشور است و اگر اطلاعات لو رفته باشد، پیامد‌های منفی آن فراتر از حد تصور هر کسی خواهد بود.»

سایت زرین پال هک شد

این اتفاق موجب شده که برخی به ضعف قوانین کشور اشاره داشته باشند که در آن بدون اطلاع فرد و بدون احراز هویت هم می‌توان برای افراد کارت بازرگانی صادر کرد که این مساله خود یک ضعف امنیتی به شمار می‌رود.

در حال حاضر برخی کاربران در فضای اینترنت ادعا می‌کنند که با ایمیل هکر تماس برقرار کردند و دیتابیس سایت را خریده‌اند که هنوز صحت و سقم این اطلاعات مشخص نیست.

شاید دوست داشته باشید:

اشتراک‌گذاری ویدئو و گیم با اپلیکیشن جدید سونی

خبرآنلاین: با اپلیکیشن PlayJ می‌توان ویدئویی را که دوست دارید، روی گوشی دوستتان مشاهده کنید. همچنین گیمی که بازی می‌کنید […]

گوگل یک گوشی میان رده عرضه می‌کند

خبرگزاری مهر: گوشی پیکسل ۳ به دلیل دوربین خوب و نرم افزارش مشهور شده است. اکنون شواهد جدید نشان می […]

حذف تامبلر از اپ‌استور به دلیل محتوای نامناسب

خبرآنلاین: اپل اپلیکیشن میکروبلاگ تامبلر/ Tumblr را از اپ استور حذف کرد. این حذف به دلیل وجود محتوای نامناسب در […]