سرقت اطلاعات اسرائیل و فروش آن در دارک وب

royaldownload علم و فناوری


وب سایت سایبربان: یکی از برنامه ‌نویسان حوزه امنیت اسرائیل در جریان اجرای قانون توسعه امنیت سایبری اطلاعات حساسی را سرقت کرده است. این اطلاعات مربوط به کدهای منبع نرم ‌افزارهای امنیتی اسرائیل بوده و این فرد آن‌ها را جهت فروش روی دارک وب قرارداد و مبلغ 50 میلیون دلار برای آن‌ها در نظر گرفته است.

سرقت اطلاعات اسرائیل و فروش آن در دارک وب

گفتنی است این شخص، برنامه‌نویس شرکت «nso group» بوده که از سال 2010 ابزارهای امنیتی تولید می‌کردند تا موجب کاهش جرائم سایبری شوند. همچنین شرکت یاد شد در زمنیه تولید ماهواره ها و جلوگیری از حمله سایبری به آنها فعالیت داشته است که همه این اطلاعات مهم و حساس توسط این برنامه نویس سرقت شده و برای فروش روی دارک وب قرار گرفته است.

شرکت «nso group» در زمینه‌های تولید جاسوس افزار و برنامه های مخرب فعالیت داشته است به دولت نامشروع و مقامات اسرائیل برای ردیابی و نظارت روی هدف، کمک می‌ کرده است.

وزیر دادگستری اسرائیل طی اطلاعیه ای اعلام کرد که این سرقت اطلاعات در نوع خود بی سابقه بوده و برای اولین بار این میزان از داده های امنیتی سرقت شده است. این نوع از جرایم رایانه ای امنیت اسرائیل را زیر سوال می برد.

چندی پیش در خبر ها شاهد مورد مشابهی بودیم که در آن یکی از کارمندان سابق شرکت «nso group» از این شرکت جاسوسی نموده و اطلاعات حساس مربوط به دولت اسرائیل را در دارک وب جهت فروش قرار داده بود. واحد جرائم سایبری دفتر دادستان ایالتی اسرائیل (the cyber division of israel’s state attorney’s office) این فرد 38 ساله را متهم شناخته و بازداشت کرده است.

اما در این مورد هنوز انگیزه افراد به طور حتم مشخص نیست، زیرا اگر فقط انگیزه مالی در نظر گرفته شود، مطمئنا صحیح نیست. این احتمال دور از ذهن نیست که اسرائیل با قرار دادن عمدی این اطلاعات در دراک وب سعی در گمراه کردن خریداران آنها باشد. زیرا اسرائیل می تواند اطلاعات غلط را برای فروش قرار دهد و افرادی که برای آنها این داده ها مهم است، گمراه شوند و در دام هکر های اسرائیلی بیفتند.

شاید دوست داشته باشید:

گوگل یک گوشی میان رده عرضه می‌کند

خبرگزاری مهر: گوشی پیکسل ۳ به دلیل دوربین خوب و نرم افزارش مشهور شده است. اکنون شواهد جدید نشان می […]

حذف تامبلر از اپ‌استور به دلیل محتوای نامناسب

خبرآنلاین: اپل اپلیکیشن میکروبلاگ تامبلر/ Tumblr را از اپ استور حذف کرد. این حذف به دلیل وجود محتوای نامناسب در […]

تاثیر ضدحساسیت مکیدن پستانک نوزاد توسط مادر

خبرگزاری مهر: پژوهشگران با ۱۲۸ مادر نوزادان بالای ۱۸ ماه در چند نوبت گفتگو کرده‌اند و از میان مادرانی که […]