سقوط قیمت نفت در پی تهدید جدید ترامپ

royaldownload علم و فناوریخبرگزاری ایسنا: قیمت نفت روز جمعه پس از اینکه دونالد ترامپ تهدید کرد تعرفه های جدیدی علیه واردات کالاهای چینی اعمال خواهد کرد، کاهش یافت.

 بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در ماه مه ۳۵ سنت یا ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۶۳.۱۹ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی نفت برنت در بازار لندن ۳۲ سنت یا ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۶۸.۰۱ دلار در هر بشکه رسید.

دونالد ترامپ روز پنج شنبه اعلام کرد به مقامات تجاری این کشور دستور داده تعرفه‌هایی را برای ۱۰۰ میلیارد دلار دیگر واردات کالاهای چینی بررسی کنند. تهدید جدید رئیس جمهور آمریکا تنشهای میان واشنگتن و پکن را تشدید کرد و نگرانی‌ها نسبت به وقوع جنگ تجاری را برانگیخت.

با وجود اینکه ناظران بازار نفت نگران تشدید اختلافات تجاری میان آمریکا و چین هستند، با نشانه‌هایی که از کمبود عرضه در بازار وجود دارد، انتظار ندارند شاهد سقوط چشمگیر قیمت‌ها باشند.

طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت خام این کشور هفته گذشته ۴.۶ میلیون بشکه کاهش یافت، در حالیکه تحلیلگران افزایش این ذخایر به میزان ۲۴۶ هزار بشکه را پیش بینی کرده بودند.

همچنین نظرسنجی رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در مارس به پایین ترین میزان در ۱۱ ماه گذشته رسیده که به دلیل کاهش صادرات آنگولا، مختل شدن تولید لیبی و کاهش بیشتر تولید ونزوئلا بوده است.

اوپک به همراه گروهی از تولید کنندگان خارج از این سازمان شامل روسیه با هدف حذف مازاد عرضه و تقویت قیمت‌ها، از ابتدای سال ۲۰۱۷ عرضه نفت را محدود کرده‌اند.

شاید دوست داشته باشید:

خبر حمله چینی‌ها به اپل را پاک کنید!

خبرگزاری ایسنا: کمتر از یک ماه پیش بود که بلومبرگ در گزارشی مفصل از حمله هکرهای چینی به سرورهای دو […]

قدیمی‌ترین فسیل‌های زمین فقط سنگ هستند

خبرگزاری مهر: تحقیقی جدید نشان می دهد سنگ هایی که به عنوان قدیمی ترین فسیل های روی زمین شناخته شده […]

«حالت سگ» در خودروهای جدید تسلا

خبرگزاری مهر: خودروهای تسلا دارای ویژگی هستند که اجازه نمی دهد فضای داخلی آن بیش از اندازه گرم شود. اما […]