سیستم شارژ چند پهپاد در حین پرواز ابداع شد

royaldownload علم و فناوری


خبرگزاری مهر: یک شرکت روسی موفق به ابداع یک سیستم شارژ بی سیم برای استفاده در پهپادها شده که با استفاده از آن می توان در آن واحد چندین پهپاد را در حین پرواز شارژ کرد.

این سیستم برای فعال شدن نیازمند فرود پهپادها هم نیست و می تواند دهها پهپاد را در آن واحد و در کنار هم شارژ کند.

سیستم شارژ چند پهپاد در حین پرواز ابداع شد

در حالی که برخی شرکت های سازنده پهپاد با استفاده از منابع انرژی متفاوتی مانند هیدروژن به دنبال افزایش برد این پرنده های بدون سرنشین هستند، شرکت GET راه حلی منحصر به فرد را برای حل مشکل تامین انرژی پهپادها ابداع کرده است.

در قالب سیستم یادشده یک قاب شش ضلعی از سیم ها در محوطه ای به قطر ۱۰ متر نصب می شوند که چارچوبی بسته را برای انتقال بی سیم انرژی به پهپادهای مجاور به وجود می آورند. سیم های یادشده بر روی پایه هایی نصب شده و در هوا معلق می مانند.

این قاب شش ضلعی می تواند پهپادهای در حال پرواز را تا فاصله ده متری به طور بی سیم شارژ کند. مقدار شارژ انتقالی ۱۲ کیلووات ساعت بوده و با استفاده از این روش می توان در عرض شش دقیقه تا ۸۰ درصد از ظرفیت باتری هر پهپاد را شارژ کرد. این میزان شارژ برای ۲۵ دقیقه پرواز هر پهپاد کافی است.

قابل حمل بودن، سازگاری با طیف گسترده ای از پهپادهای خودران، امکان تامین برق طیف گسترده ای از پهپادهای پراکنده از طریق ایجاد شبکه ای از این شارژرهای بی سیم شش ضلعی از جمله دیگر مزایای این سیستم است.

شاید دوست داشته باشید:

ساخت رگ‌های خونی مصنوعی با چاپ سه‌بعدی

خبرگزاری فارس: مهندسان دانشگاه «کلرادو بولدور» برای تقلید از هندسه پیچیده رگ‌های خونی، با استفاده از چاپ سه بعدی روشی […]

ضوابط حاکم بر اینترنت اشیاء تصویب شد

پایگاه اطّلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری: جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر امروز(دوشنبه ۳۰ مهرماه) به ریاست حسن روحانی، رئیس‌ جمهور تشکیل شد. […]

یک صورت فلکی جدید «گودزیلا» نام گرفت

خبرگزاری مهر: زمانی که فیلم های سینمایی با موضوع هیولای تخیلی بزرگی به نام گودزیلا در جهان ساخته می شد […]