شعار هفته جهانی فضا اعلام شد

royaldownload علم و فناوری


خبرگزاری مهر:  هر ساله انجمن هفته جهانی فضا (WSWA) موضوعی را برای هفته جهانی فضا (WSW) انتخاب می‌کند تا تمام فعالیت­ ها و رویدادهای صورت گرفته در جهان در این هفته (۱۲ تا ۱۸ مهر- ۴ تا ۱۰ اکتبر) پیرامون این شعار برنامه‌ریزی شود؛ این انجمن شعار هفته جهانی فضا در سال ۲۰۱۸ را «فضا جهان را متحد می‌کند»، اعلام کرده است.

این شعار پس از نشست تاریخی رهبران فکری فضایی جهان یعنی UNISPACE+۵۰ برای رویداد سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

طبق گزارش سازمان ملل متحد، UNISPACE + ۵۰ همکاری بین سفرهای فضایی و دولت های فضایی نو ظهور را گسترش خواهد داد و به گسترش فعالیت های مرتبط با اکتشافات فضایی در مقیاس جهانی کمک خواهد کرد.

گوران نیکولاشویچ، مدیر اجرایی انجمن هفته جهانی فضا در این خصوص گفت: هفته جهانی فضا در سال ۲۰۱۷ با بیش از ۴۰۰۰ رویداد رکورد رویدادهای فضایی را شکست. بیشتر این رویدادها در کشورهایی صورت گرفت که در سفرهای فضایی چندان فعال نبودند و این نشان دهنده قدرت هفته جهانی فضا در جهان رو به توسعه است.

دنیس استون، رئیس انجمن هفته جهانی فضا نیز در این باره اظهار داشت: رشد سریع هفته جهانی فضا نشان دهنده پذیرش گسترده این دوره زمانی هماهنگ برای جشن فضا، الهام دهنده دانشجویان برای استفاده از فضا و ارتقاء دهنده برنامه های فضایی و سیاست های سازمان ها است.

طبق نظر انجمن هفته جهانی فضا، بیش از یک هزار سازمان مرتبط با فضا این هفته را جشن می گیرند که بزرگترین شبکه رویدادهای فضایی در جهان است.

هیات مدیره این انجمن هر ساله موضوعی را برای هفته جهانی فضا انتخاب می کند تا فعالیت ها و رویدادهایی که طی ۴-۱۰ اکتبر در بیش از ۸۰ کشور برگزار می شود، را متمرکز کند. سازمان دهندگان رویداد هفته جهانی فضا باید این موضوع را در تمام فعالیت ها و تبلیغات خود در نظر بگیرند.

شاید دوست داشته باشید:

ضوابط حاکم بر اینترنت اشیاء تصویب شد

پایگاه اطّلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری: جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر امروز(دوشنبه ۳۰ مهرماه) به ریاست حسن روحانی، رئیس‌ جمهور تشکیل شد. […]

یک صورت فلکی جدید «گودزیلا» نام گرفت

خبرگزاری مهر: زمانی که فیلم های سینمایی با موضوع هیولای تخیلی بزرگی به نام گودزیلا در جهان ساخته می شد […]

تا ۵ سال آتی هر شهروند ژاپنی یک روبات دارد

پایگاه خبری انتخاب: گروهی از پژوهشگران ژاپنی که در موسسه “یک روبات برای هر نفر” کار می کنند مدعی شده […]