شناسایی ماده ضدکهولت در میوه‌ها و سبزی‌ها

royaldownload علم و فناوری


خبرگزاری فارس: نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد ماده ای به نام فیستین – یک فلاونوئید طبیعی – که در بسیاری از میوه ها و سبزی ها به وفور یافت می شود، دارای خواصی است که می تواند سلول های کهنسال بدن را پاکسازی کند.

ماده یادشده با پاکسازی بدن از سلول های مسن سلامت فرد را افزایش داده و طول عمر او را هم بیشتر می کند.

شناسایی ماده ضدکهولت در میوه‌ها و سبزی‌ها

سلول های بدن در گذر زمان توانایی خود برای تقسیم و تکثیر را به تدریج از دست می دهند و از همین رو می میرند و توسط سیستم ایمنی بدن حذف می شوند. اما با افزایش سن انسان سیستم ایمنی کارآیی خود را از دست داده و نمی تواند سلول های از کارافتاده و ضعیف را حذف کند.

تجمیع و افزایش این سلول ها موجب شکل گیری و وقوع بسیاری از بیماری های خطرناک در بدن انسان می شود. برای یافتن راهی به منظور از بین بردن این سلول ها در سنین بالا داروهای زیادی تولید شده،اما هیچ یک نتوانسته اند به طور کامل سلول های کهنسال را در سنین بالا از بین ببرند.

اما گروهی از محققان بین المللی به تازگی پی برده اند که فیستین هم در موش ها و هم در انسان ها به نابودی سلول های از کارافتاده کمک می کند. پیش از این و در سال 2014 مشخص شده بود این ماده برای مهار بیماری آلزایمر هم مفید است. دانشمندان در تلاش هستند از این ماده برای تولید برخی انواع داروهای مفید هم استفاده کنند.

شاید دوست داشته باشید:

ضوابط حاکم بر اینترنت اشیاء تصویب شد

پایگاه اطّلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری: جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر امروز(دوشنبه ۳۰ مهرماه) به ریاست حسن روحانی، رئیس‌ جمهور تشکیل شد. […]

یک صورت فلکی جدید «گودزیلا» نام گرفت

خبرگزاری مهر: زمانی که فیلم های سینمایی با موضوع هیولای تخیلی بزرگی به نام گودزیلا در جهان ساخته می شد […]

تا ۵ سال آتی هر شهروند ژاپنی یک روبات دارد

پایگاه خبری انتخاب: گروهی از پژوهشگران ژاپنی که در موسسه “یک روبات برای هر نفر” کار می کنند مدعی شده […]