صدراعظم آلمان با «دونالد ترامپ» دیدار می‌کند

royaldownload علم و فناوری خبرگزاری مهر به نقل از رویترز نوشت: همزمان با تشدید اختلاف نظرها میان مقامات اتحادیه اروپا و آمریکا بر سر لزوم پایبندی تمام طرفها به توافق هسته ای ایران، صدراعظم آلمان پیش از ضرب الاجل اعلانی ترامپ برای خروج از برجام جهت دیدار و گفتگو با رئیس جمهور آمریکا به این کشور سفر می کند.

تاریخ سفر آنگلا مرکل به آمریکا، که خبر آن نخستین بار در روزنامه پرفروش بیلد (Bild) منتشر شد، برای چند روز پیش از ضرب الاجل دوازدهم ماه مه- که ترامپ برای دستیابی به توافقی بین المللی جهت محدودسازی برنامه هسته ای ایران مقررکرده- تعیین شده است. یک مقام دولت آمریکا تاریخ این سفر را ۲۷ اُم آوریل (هفتم اردیبهشت سال جاری) اعلام کرد.

دفتر صدراعظم آلمان تاکنون در خصوص این دیدار برنامه ریزی شده اظهارنظری نکرده است.

گفتنی است که مرکل هفته گذشته در یک تماس تلفنی با ترامپ، خواستار گفتگوی دوجانبه اتحادیه اروپا و آمریکا پیرامون سیاستهای تجاری و «رعایت سیستم تجاری بین المللی قانون محور» شد.

شایان ذکر است که ترامپ بارها تهدید کرده است که واشنگتن از توافق منعقده میان تهران و شش قدرت جهانی از جمله آمریکا خارج خواهد شد؛ مگر آنکه فرانسه، آلمان و انگلیس برای کسب توافق بین المللی بر سر اِعمال اصلاحات موردنظر وی در این توافق به آمریکا یاری رسانند.

ذکر این نکته نیز ضروری است که سفر «آنگلا مرکل» به آمریکا سه روز پس از دیدار رسمی «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه از پایتخت این کشور و پیش از انقضای معافیت اتحادیه اروپا از عوارض گمرکی آمریکا بر واردات فولاد و آلومینیوم صورت می گیرد. در واقع، دیدار مقامات بلندپایه این دو کشور مهم اروپایی (آلمان و فرانسه) با رئیس جمهور آمریکا فرصت لابی گری جهت برخورداری از معافیت دائم از تعرفه های گمرکی آمریکا بر واردات فولاد و آلومینیوم را برای اتحادیه اروپا فراهم می سازد.

شاید دوست داشته باشید:

موبایل‌های ارزان‌قیمت اندروید حاوی بدافزار هستند

خبرگزاری مهر: گزارش جدید محققان شرکت Avast Threat Labs ، نشان می دهد بیشتر موبایل هایی که گوگل آنها را […]

تاثیر منفی دستگاه‌های الکترونیک بر کیفیت خواب

خبرگزاری ایسنا: به گفته محققان، استفاده طولانی مدت از گوشی‌های همراه و رایانه کیفیت خواب کاربران را با اختلال مواجه […]

از پُست‌های آزاردهنده اینستاگرام خلاص شوید

شبکه اجتماعی اینستاگرام قصد دارد به‌زودی قابلیت جدیدی را به پلت‌فرم خود بیفزاید تا کاربران بتوانند بدون آنفالو (unfollow) کردن […]