عرضه لباس‌های کار ضد آب و لک با نانو نقره

royaldownload علم و فناوری


خبرگزاری ایسنا: محققان یکی از شرکت‌های فناور با استفاده از نانو ذرات نقره علاوه بر تولید لباس‌های کار ضد لک و آب، لباس‌های ضد ویروس و باکتری ویژه بیمارستان را عرضه کرده‌اند.

نانو فناوری، فناوری نوین در زمینه توانایی ریز کردن و کنترل عناصر در اندازه نانو (10 به توان منهای 9) است. این فناوری به معنای مطالعات و تحقیق در سطوح اتمی و مولکولی برای ایجاد و یا تغییر برخی خواص مواد است.

این تکنولوژی در زمینه‌های مختلف کاربرد دارد و یکی از شرکت‌های فناور در حوزه نانو از این فناوری برای ارتقای کیفیت در حوزه نساجی استفاده کرده است.

عرضه لباس‌های کار ضد آب و لک با نانو نقره

این محققان از نانو ذرات نقره برای ایجاد مزایایی چون ضد میکروبی، ضد ویروسی، ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد حساسیت و ایجاد خصوصیت ضد الکتریسته ساکن در منسوجات بهره بردند. بر این اساس محصولات بسیار متنوعی در زمینه پوشاک، مواد آنتی باکتریال اولیه (خام) و مواد مصرفی آنی تولید شده است.

جوراب، تی شرت، کفش‌های چرمی و دست دوز، کفی‌های کفش ضد بوی نامطبوع، لباس کار ضد لک و آب، البسه ضد ویروس و باکتری بیمارستانی، اسپری حاوی مواد نانو ضدبو و میکروب و مایع رقیق آنتی باکتریال برای شست‌وشو از جمله محصولات این شرکت به شمار می‌رود.

نگهداری اعضای بدن به‌ویژه پاها به صورت نسبتا خشک و با طراوت کردن آنها بدون ایجاد حساسیت و از بین برنده باکتری‌های ایجادکننده بوی نامطبوع، التیام قارچ موجود در سطح پوست از جمله مزایای این محصولات به شمار می‌رود.

شاید دوست داشته باشید:

گوگل یک گوشی میان رده عرضه می‌کند

خبرگزاری مهر: گوشی پیکسل ۳ به دلیل دوربین خوب و نرم افزارش مشهور شده است. اکنون شواهد جدید نشان می […]

حذف تامبلر از اپ‌استور به دلیل محتوای نامناسب

خبرآنلاین: اپل اپلیکیشن میکروبلاگ تامبلر/ Tumblr را از اپ استور حذف کرد. این حذف به دلیل وجود محتوای نامناسب در […]

تاثیر ضدحساسیت مکیدن پستانک نوزاد توسط مادر

خبرگزاری مهر: پژوهشگران با ۱۲۸ مادر نوزادان بالای ۱۸ ماه در چند نوبت گفتگو کرده‌اند و از میان مادرانی که […]