قابلیت جدید جاروبرقی روباتیک

royaldownload علم و فناوری


خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل: جاروبرقی +Roomba i۷ هوشمندتر شده و این بار می تواند بدون کمک کاربر زباله های جمع آوری شده را خالی کند.

جاروبرقی رباتیک می تواند به طور خودکار خود را خالی کند. این جارو همچنین به یک پایه متصل می شود و هرگونه گردوخاک به درون مخزنی کشیده می شود. در این مخزن یک کیسه زباله بزرگ قرار دارد.

قابلیت جدید جاروبرقی روباتیک

علاوه برآن این پایه به عنوان شارژر دستگاه نیز عمل می کند. همچنین +i۷ مجهز به یک ویژگی جدید است که برای هر اتاق کاتالوگی مختلف می سازد. در کنار این موارد جاروبرقی به یاد می آورد قبلا در چه مکانی بوده و قرار است به کجا برود. البته شرکت سازنده ویژگی مکان یابی اتاق را در نسخه های قبلی جاروبرقی ارائه کرده بود اما این نمونه پس از مکان یابی، نقشه آن را ذخیره می کند.

دوربین ها و اسکن های این جاروبرقی اطراف اتاق را بررسی و نقشه ای از آن تهیه می کنند.

به این ترتیب لازم نیست کاربر جاروبرقی را خالی کند. این جاروبرقی جدید با قیمت ۹۵۰ دلار عرضه می شود و گرانقیمت ترین مدلی است که شرکت سازنده ارائه کرده است.

شاید دوست داشته باشید:

ساخت رگ‌های خونی مصنوعی با چاپ سه‌بعدی

خبرگزاری فارس: مهندسان دانشگاه «کلرادو بولدور» برای تقلید از هندسه پیچیده رگ‌های خونی، با استفاده از چاپ سه بعدی روشی […]

ضوابط حاکم بر اینترنت اشیاء تصویب شد

پایگاه اطّلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری: جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر امروز(دوشنبه ۳۰ مهرماه) به ریاست حسن روحانی، رئیس‌ جمهور تشکیل شد. […]

یک صورت فلکی جدید «گودزیلا» نام گرفت

خبرگزاری مهر: زمانی که فیلم های سینمایی با موضوع هیولای تخیلی بزرگی به نام گودزیلا در جهان ساخته می شد […]