ناسا تور مجازی به فضا راه‌اندازی کرد

royaldownload علم و فناوری


خبرگزاری ایسنا:  ناسا یک وبسایت جدید راه اندازی کرده است که شما را به دنیا ماوراء منظومه شمسی می‌برد.

این وبسایت که “Exoplanet Travel Bureau” نام دارد افراد را قادر می‌سازد تا یک سفر مجازی به سیارات دور دست داشته باشند و شرایط مختلف جوی مانند حضور و فقدان اتمسفر را مشاهده کنند.

این وبسایت افراد را قادر می‌سازد تا یک دید 360 درجه‌ای نسبت به محیط اطراف داشته باشند. در حالی که فضاپیماها هنوز به اندازه کافی به سطح سیارات فرا خورشیدی نزدیک نشده‌اند، داده‌های مأموریت‌های کپلر و هابل دانشمندان را قادر ساخته است تا درک کنند که چه شرایطی در این دنیای بیگانه وجود دارد. با استفاده از این اطلاعات، هنرمندان ناسا تصاویر خیره کننده‌ای را ایجاد کرده‌اند.

وبسایت Exoplanet Travel Bureau امکان مشاهده سیارات فراخورشیدی “کپلر 16 بی”(Kepler16b)، “تراپیست-1دی”(Trappist-1d) و “کپلر-186 اف”(Kepler-186f) را نیز فراهم ساخته است.

“مارتین استیل”، دانشمند برنامه‌نویس ناسا گفت: از آنجا که “کپلر 186 اف” و اکثر سیارات کشف شده توسط کپلر بسیار دور هستند، در حال حاضر شناسایی اتمسفرهایشان یا خواص جوی، غیر ممکن است.

در نتیجه، دانش ما در مورد دوردست‌ها محدود است، اما این تصورات سطحی به ما امکان می‌دهد برخی از احتمالات را تصور کنیم.

برای مثال، کپلر 186 اف، به این دلیل شناخته شده است که به دور یک ستاره که خنک تر و قرمز تر از خورشید است، می‌چرخد اما، ما نمی‌دانیم که آیا این ستاره اتمسفر دارد یا خیر.

این ابزار به شما امکان می‌دهد تا آب‌های احتمالی که می‌تواند در صورت وجود اتمسفر کنار یک سیاره باشند را مشاهده کنید و همچنین چشم انداز بی‌نظیری که ممکن است در صورت عدم وجود اتمسفر، وجود داشته باشد را نیز ببینید.

ناسا تور مجازی به فضا راه‌اندازی کرد

ناسا همچنین پوسترهای خیره کننده سفر به دنیای دور دست را به اشتراک گذاشته است و نام‌های مخلتفی نیز برای هر پوستر برگزیده است از جله: “بهترین سفر” و “سفر به سیاره‌ای که هیچگاه خاموش نمی‌شود”.

ناسا تور مجازی به فضا راه‌اندازی کرد

شاید دوست داشته باشید:

تلویزیون زیاد نگاه کنید جوانمرگ می‌شوید!

خبرگزاری ایسنا: پژوهشگران “دانشگاه گلاسگو “(University of Glasgow) اسکاتلند در مطالعه اخیرشان دریافته‌اند افرادی که روزانه بیش از ۲ ساعت […]

فروش آیفون‌های جدید به در بسته خورد

خبرگزاری ایسنا: چندی پیش بود که اخباری مبنی بر دستور کاهش تولید آیفون‌های ارزان قیمت و مقرون بصرفه مدل ۲۰۱۹ […]

درمان سریع و ایمن زخم با لیزر هوشمند

خبرگزاری فارس: پزشکان می گویند به روشی سریع و ایمن برای درمان زخم های پوست و حتی زخم های عمیق […]