هویت عامل گروگانگیری فرانسه مشخص شد

royaldownload علم و فناوری


خبرگزاری ایسنا: پلیس فرانسوی که برای نجات گروگان‌ حمله دیروز داعش در فرانسه جان خود را به خطر انداخته بود، در بیمارستان جان باخت و به این ترتیب شمار قربانیان این حمله به 4 تن رسید.

این افسر پلیس که آرنود بلترام و سرهنگ دوم پلیس بوده داوطلبانه حاضر شده بود به جای زنی که گروگان عامل حمله بود، خود را تسلیم او کند. او پس از لحظاتی توسط مهاجم زخمی شد و امروز در بیمارستان جان باخت.

هویت عامل گروگانگیری فرانسه مشخص شد

رئیس‌جمهور فرانسه او را یک “قهرمان” ملی خواند. بلترام پیش از زخمی شدن باعث شد که گروگان‌گیری در سوپرمارکت شهر ترب، در جنوب فرانسه، به پایان برسد.

بنا بر اعلام بی‌بی‌سی، در جریان گروگان‌گیری سه نفر، شامل یکی از کارکنان فروشگاه و دو مشتری، کشته شدند. ۱۶ نفر هم زخمی شدند که جراحات دو نفر بسیار شدید بود.

پلیس فرانسه هویت عامل حمله را رضوان لقدیم، اعلام کرده که یک شهرونده مراکشی-فرانسوی است که در جنوب پاریس زندگی می‌کرد.

فرد گروگان‌گیر خواستار آزادی صلاح عبدالسلام شده بود. صلاح عبدالسلام، تنها متهم بازمانده از حملات ۲۰۱۵ پاریس است که باعث مرگ ۱۳۰ نفر شد.

رضوان لقدیم، ۲۵ ساله متولد مراکش و شهروند فرانسه بود. او به دلیل تفکرات افراطی و ارتباط با اسلام‌گرایان تندرو در فهرست ویژه تحت نظارت دستگاه اطلاعاتی فرانسه قرار داشته است.

به گفته وزارت کشور فرانسه او دو بار در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ به اتهام حمل اسلحه و مصرف مواد مخدر بازداشت شده بود.

شاید دوست داشته باشید:

کاوشگر‌های ژاپنی تصاویری از یک سیارک فرستادند

خبرگزاری مهر: دوکاوشگر ژاپنی که از فضاپیمای «هایابوسا-۲ »پرتاب شده بودند، به طور موفقیت آمیز روی سیارک ریوگو فرود آمدند […]

هواپیمای بدون موتوری که از عقاب باهوش‌تر است

خبرگزاری مهر: محققان دانشگاه کالیفرنیا موفق به تولید گلایدری ( هواپیمای بدون موتور) شده اند که می تواند بدون نیاز […]

تولید دوربین با قدرت زوم ۶۵ برابر

خبرگزاری مهر: کنون یکی از دوربین های قدیمی و محبوب خود به نام اس ایکس ۶۰ اچ اس را به […]