پیشگیری از تصادفات رانندگی با یک دوربین

royaldownload علم و فناوری


خبرگزاری ایسنا: رخ دادن تصادفات، لذت رانندگی را از بین می‌برد. به خصوص اگر خودرو، متعلق به محل کار و یا کرایه‌ای باشد اما شاید یک “دوربین داشبورد”(Dash Cam) بتواند از این گونه تصادفات پیشگیری کند.

پیشگیری از تصادفات رانندگی با یک دوربین

“دوربین داشبورد”، نوعی دوربین جانبی مخصوص است که به وسیله لاستیک مکش یا نوار چسب، در داخل خودرو و به شیشه جلو یا مقابل راننده نصب می‌شود. همچنین می‌توان آن را بالای داشبورد قرار داد یا با گیره‌ای متصل کرد. این دوربین، هنگام حرکت خودرو، به‌ طور پیوسته از مسیر تصویربرداری می‌کند.

پیشگیری از تصادفات رانندگی با یک دوربین

این دوربین جدید که محصول شرکت آمریکایی “جکو”(GEKO) است، وضوح تصویر بالایی دارد و در ثبت تصاویر، چیزی را از دست نمی‌دهد. میکروفون داخلی این ابزار، هر صدایی را ضبط می‌کند و به این دلیل، در تصادفات، کارآیی بسیاری دارد. این دوربین به راحتی، با یک لاستیک مکش به شیشه جلوی خودرو نصب می‌شود و به قدری کوچک است که هنگام رانندگی، مانع دید راننده نخواهد شد.

پیشگیری از تصادفات رانندگی با یک دوربین

قیمت متداول این دوربین، 82.44 دلار است اما در حراج، با قیمت 34.45 دلار عرضه می‌شود.

شاید دوست داشته باشید:

ساخت رگ‌های خونی مصنوعی با چاپ سه‌بعدی

خبرگزاری فارس: مهندسان دانشگاه «کلرادو بولدور» برای تقلید از هندسه پیچیده رگ‌های خونی، با استفاده از چاپ سه بعدی روشی […]

ضوابط حاکم بر اینترنت اشیاء تصویب شد

پایگاه اطّلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری: جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر امروز(دوشنبه ۳۰ مهرماه) به ریاست حسن روحانی، رئیس‌ جمهور تشکیل شد. […]

یک صورت فلکی جدید «گودزیلا» نام گرفت

خبرگزاری مهر: زمانی که فیلم های سینمایی با موضوع هیولای تخیلی بزرگی به نام گودزیلا در جهان ساخته می شد […]