کاهش مصرف آب با تغییر رژیم غذایی

royaldownload علم و فناوری


خبرگزاری فارس: اگرچه سیاره ما پوشیده از آب است اما سهم مصرف انسان از آب شیرین برای اهداف مختلف بسیار کم است و ما نیاز به ذخیره این منبع با ارزش داریم.

براساس گزارش «ساینس آلرت»، محققان ایتالیایی در مطالعه جدید خود بررسی کردند که چگونه یک رژیم غذایی می‌تواند بر روی میزان مصرف آب تاثیر بگذارد.

طبق آخرین تحقیقات، شما می‌توانید به سادگی با انجام یک رژیم غذایی سالم که شامل محدود کردن خوردن گوشت است، مصرف آب خود را تا 35 درصد کاهش دهید.

کاهش مصرف آب با تغییر رژیم غذایی

با این حال اگر رژیم ماهی‌خواری یا گیاه‌خواری را انتخاب کنید میزان واترفوتپرینت غذایی (حجم کلی آب مصرف شده برای تولید کالا و خدمات توسط ساکنان یک کشور) تا 55 درصد کاهش می‌یابد.

به طور کلی مصرف روزانه آب برای هر فرد تنها شامل آبی که در خانه و برای شست‌وشو مصرف می‌کند نیست بلکه روش‌های تهیه غذا و تولید محصولات غیرخوراکی نیاز به آب دارد. به طور مثال برای تولید نخ یک تی‌شرت 2700 لیتر آب نیاز است.

پیام اصلی این است که اگر شما رژیم غذایی خود را به گیاه‌خواری و ماهی‌خواری تغییر دهید نه تنها برای سلامتی شما مفید است بلکه برای محیط زیست و کاهش مصرف آب نیز سودمند است.

شاید دوست داشته باشید:

خودروی زرهی «طوفان» رونمایی شد

خبرگزاری تسنیم: خط تولید و رونمائی از خودرو زرهی ضدمین و ضدکمین طوفان ساخت سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و […]

تصمیم جدید توییتر درباره فالوور‌ها

خبرگزاری ایسنا: در مدت‌های اخیر که شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر، فیس‌بوک و گوگل به شدت تحت فشارهای شدیدی از سوی […]

تلویزیون زیاد نگاه کنید جوانمرگ می‌شوید!

خبرگزاری ایسنا: پژوهشگران “دانشگاه گلاسگو “(University of Glasgow) اسکاتلند در مطالعه اخیرشان دریافته‌اند افرادی که روزانه بیش از ۲ ساعت […]