«۵ خاطره؛ ۵ قهرمان» از تجربیات خلبانان می‌گوید

royaldownload علم و فناوری


خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مستند: پویان افشین نژاد کارگردان درباره تازه ترین فعالیت خود گفت: با پایان تولید مجموعه مستند «۵ خاطره؛ ۵ قهرمان» اولین قسمت این اثر امروز ۲۰ فروردین ماه ساعت ۱۷ روی آنتن شبکه دو سیما می رود.

«۵ خاطره؛ ۵ قهرمان» از تجربیات خلبانان می‌گوید

وی افزود: این مستند روایت ۵ خلبان نیروی هوایی کشور است که هر یک هدایت یک مدل از هواپیما را عهده دار بوده اند و هر قسمت خاطرات یکی از اینها بازگو می شود. محمد صدیق قادری خلبان آزاده جنگ تحمیلی که هدایت هواپیمای فانتوم F-۴ را بر عهده داشته است و امیرسرتیپ جلال آرام خلبان هواپیمای F-۵ از جمله مهمانانی هستند که به بیان خاطرات شان می پردازند.

افشین نژاد در پایان بیان کرد: امیر حسن جعفری خلبان هواپیمای C-۱۳۰، امیر سرتیپ فریدونعلی مازندرانی خلبان هواپیمای F-۱۴ و سرهنگ اعظمی از نفرات فنی هواپیمای F-۴ نیز در این مستند از تجربیات و خاطره های شان می گویند. هر قسمت از این مجموعه مستند که به سفارش نیروی هوایی ارتش کشور تولید شده است به مدت ۱۵ دقیقه روی آنتن شبکه دو سیما می رود.

شاید دوست داشته باشید:

این ربات، همنشین حیوان خانگی شماست

خبرگزاری ایسنا: اگر شما صاحب یک حیوان خانگی هستید که در تمام طول روز در خانه تنها است، ممکن است […]

اسکلت پوشیدنی مبتنی بر پارچه

خبرگزاری ایسنا: “اسکلت‌های پوشیدنی”(Exosuits) اساسا ربات‌هایی هستند که کاربران می‌توانند به راحتی آنها را بپوشند اما نکته این است که […]

۵ عامل ابتلا به بیماری قلبی قبل از ۵۰ سالگی

خبرگزاری مهر: بیماری قلبی علت اصلی مرگ در جهان بوده که معمولا در جمعیت مسن و پیر دیده می شود. […]